8 listopada 2013

Jak przyspieszyć porost włosów - sposób amerykańskich vlogerek - zmodyfikowane olejowanie

Większość z nas próbuje zapuścić włosy za wszelką cenę (ja trochę też :D). Stosujemy różne szampony czy wcierki na porost włosów. Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić pewien sposób, który odnalazłam ostatnio przypadkiem na yt (filmik jest w języku angielskim). LINK DO FILMU

Sposób ten ma sprawić, że nasze włosy będą rosły 2-3 cale (tj. ok. 5-7,5 cm) w ciągu 1 TYGODNIA! (tj. ponad 20 cm w miesiąc!) Od razu mówię, że... ale po kolei:
 1. Podgrzej 2-4 łyżek stołowych oliwy z oliwek lub oleju kokosowego (nie wolno używać innego oleju).
 2. Wmasuj olej TYLKO w skórę głowy. (nie w końce, ponieważ można je przesuszyć)
 3. Obróć głowę do góry nogami np. połóż się na łóżku tak, aby głowa wisiała, co spowoduje odwrócenie przepływu krwi - poczekaj w tej pozycji 4 minuty.
 4. Po co najmniej 2 godzinach (nie jest zalecane, aby zostawić olej na całą noc) umyj głowę szamponem bez SLS'ów.
 5. Powtarzaj to codziennie przez tydzień.
Ta metoda olejowania powoduje, że poprawia nam się ukrwienie skóry głowy, co może sprawić większy przyrost oraz mniejsze wypadanie. Takie olejowanie, owszem, może sprawić, że nasze włosy zaczną rosnąć szybciej, ale nie TAK szybko. Natomiast, jest to świetna alternatywa dla osób, które chcą jeszcze bardziej przyspieszyć porost włosów, dlatego sama stosuję tą metodę od niecałego miesiąca, ale w nieco zmodyfikowany sposób (zmieniam punkty: 1, 4 i 5):
 1. Podgrzewam ok. pół łyżki stołowej zmieszanego oleju rycynowego z olejkiem z czerwonej papryki gp. (W przepisie jest podane wg mnie o wiele za dużo, bo jeśli komuś nie starczy, zawsze może dać całą łyżkę, co w zupełności wystarczy, a może będzie nawet odrobinę za dużo. Poza tym, to obojętne jakiego użyjecie oleju, pod warunkiem, że nie będzie to olej do smażenia. Sprawdziłby się tutaj świetnie olej Khadi.)
 2. Co do drugiego punktu nie mam zastrzeżeń - gorącego oleju nie używamy szczególnie gdy końce są przesuszone czy zniszczone - to może tylko pogorszyć sprawę.
 3. Tutaj należy uważać - nie wolno wstawać gwałtownie, ponieważ możemy dostać zawrotów głowy. Ten punkt jest po to, aby poprawić krążenie krwi (o którym pisałam, w tym poście) oraz, aby pobudzić cebulki do szybszego wzrostu.
 4. Zostawiam olej na jakieś 3-4 godziny (wcześniej olejuję "zimnym" olejem całą długość włosów) i zmywam delikatnym szamponem.
 5. Stosuję raz w tygodniu.

Podsumowując, to NIEMOŻLIWE, aby włosy urosły tak szybko w tak krótkim czasie. Włosy przeciętnego człowieka rosną ok.1 cm MIESIĘCZNIE. Używając wcierek i innych przyspieszaczy, rekordzistki dochodzą do 3, WYJĄTKI - 4 cm. Dlatego mamy tu kolejny przykład próbowania nabrania nieświadomych osób, trochę jak w przypadku maseczki musztardowej...

Buziaki,
Onyxia

7 komentarzy:

 1. Prawdę mówiąc nigdy wcześniej o tym nie słyszałam, ale te rewelacje o mega szybkim poroście włosów po prostu wkładam między bajki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem próbuję wierzyć w takie rzeczy, choć wiem, że nie są prawdziwe... Myślę jednak, że ten sposób przyspiesza porost trochę bardziej niż zwykłe olejowanie - podkreślam TROCHĘ ;D

   Usuń
 2. Nie wierzę w takie bajki, acz sam pomysł wydaje się dość ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niekonwencjonalny sposób ;) Ale obietnica takiego przyrostu jest po prostu śmieszna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanawiam się, skąd wziął się taki pomysł...

   Usuń
 4. Ciekawy pomysł ale nie wiem czy coś by z tego wyszło... Zapraszam do siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy pani zna jakieś sposooby ?;)

   Usuń

Każdy otrzymany komentarz to dla mnie wielka przyjemność. ;]
Jeśli dodatkowo zostaniesz tu na dłużej, wtedy będę całkowicie uszczęśliwiona.
Reklama jest niepotrzebna, ponieważ odwiedzam wszystkich obserwatorów i komentujących. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...